| ![]() |
| iM2-UART-4P | |
| 芯片组 |
Fintek F81504 (PCI Express Bridge to Quad Serial Port), Fintek F81439 (Buffer/Transceiver Series) |
| I/O接口 | 4 x 内部RS-232/422/485: 针接头 (2x5 pin, P=2.0) |
| 操作温度 | 0°C ~ 60°C |
| 存储温度 | -30°C ~ 70°C |
| Humidity | 5% ~ 95%, 无冷凝 |
| 尺寸 (LxWxH) (mm) | 22mm x 80mm |
| 净重 | GW: 100g / NW: 50g |
| Safety & EMC | 符合 CE/FCC |
| M.2 | M.2 B/M key 3042 (PCIe gen3 x1 signal) |
| 尺寸类型 | M.2 B Key + M Key card |