| ![]() |
| KINO-RPLH | |
| CPU | Support 12/13th Intel® mobile Alder Lake-P/Raptor Lake on-board processor |
| 内存 | 2 x 262-pin 4800 MHz DDR5 SO-DIMM |
| 内存上限 | 高达 64G |
| 网络 | 3 x LAN - LAN1: Intel® I226LM 2.5GbE controller LAN2: Intel® I226V 2.5GbE controller LAN3: Intel® I226V 2.5GbE controller |
| 显示输出 |
1 x HDMI™: 1.4 (up to 4096 x 2160 @30Hz) 1 x Display Port: DP 1.4 (up to 4096 x 2160 @60Hz) 1 x iDPM: IEI iDPM 3040 slot (only for IEI eDP/ LVDS/ VGA module) |
| 音频 | 1 x HD Audio: iAUDIO, support IEI AC-KIT-888S Audio Module (2x5 pin) |
| I/O接口 |
2 x 外部RS-232/422/485 4 x 内部RS-232: 2x5 pin, P=2.0 4 x 内部 USB 2.0: 2x4 pin, P=2.0 1 x DIO: 12-bit digital I/O (2x7 pin) 4 x 外部 USB 3.2 Gen2x1: Type-A, 10Gb/s 1 x I²C: 1x4 pin |
| 存储 | 2 x SATA: 6Gb/s |
| 扩展 | 1 x PCIe x4: PCIe Gen3 x4 Slot Open-ended |
| 电源供电 |
inputvoltage range, 12~28V 1 x internal power connector (2x2 pin) 1 x external DC power jack (Ø2.6mm) ErP/EuP Compliant |
| 电源功耗 |
12V@1.52A, 19V@1.06A, 24V@0.81A, 28V@0.709A (12th Gen Intel® Core™ i7-1270PE CPU with 32 GB 4800 MHz DDR5 memory, max. loading, EuP mode enabled) |
| 操作温度 | -10°C ~ 60°C |
| 存储温度 | -30°C ~ 70°C |
| Humidity | 5% ~ 95%, 无冷凝 |
| 尺寸 (LxWxH) (mm) | 170mm x 170mm |
| 净重 | GW: 900g / NW: 450g |
| M.2 |
1 x M.2 E Key for WIFI & BT 2230 (PCIe Gen3 x1 & USB 2.0) 1 x M.2 B key 3042 (PCIe Gen3 x2 / USB2.0) 1 x M.2 M key 2280 (PCIe Gen3 x4) |
| 散热方案/系统风扇 |
1 x CPU fan connector (1x4 pin) 1 x System fan connector (1x4 pin) |
| TPM | 1 x TPM 2 x10 pin, support Intel PTT |
| 尺寸类型 | Mini-ITX SBC |