| ![]() |
| PUZZLE-8010 | |
| 尺寸类型 | 2U rackmount |
| CPU | Intel® Xeon® 600 Processors for Workstation (Code Name: Granite Rapids-WS |
| 芯片组 | DDR5 6400 MT/s RDIMM |
| 内存 | Based on DIMM capacity |
| 内存上限 | Based on DIMM capacity |
| 散热方案/系统风扇 | 3 x System fans |
| Rack Height | 2U |
| 尺寸 (LxWxH) (mm) | 587 x 438 x 88 |
| 净重 | 22 Kgs |
| 存储 | 2 x 2.5” SSD/HDD Bay: support PCIe Gen4 x4 |
| 网络 |
2 x SFP+: 10GbE SPF+ LAN ports 2 x LAN: 1GbE RJ45 LAN ports |
| I/O接口 |
2 x Console port(s): RJ45 ports/ USB type C 2 x USB 3.0: Type-A |
| 扩展 |
2 x PCIe x16: PCIe Gen5 x 16 FHFL 2 x M.2(NGFF): 2280 M Key |
| IPMI |
1 x M.2 B Key Socket support IEI iRIS2 IPMI module 1 x 1 GbE RJ45 for IPMI port |
| TPM | 1 x TPM 2.0 pin header |
| 电源供电 | 2000W CRPS Redundant Power |
| 操作温度 | 0°C ~ 40°C (32°F ~ 104°F) |
| 存储温度 | -10°C ~ 50°C |
| Humidity | 5% ~ 90% non-condensing |
| Safety & EMC | By customer request |
| OS Compatible | Ubuntu, Linux based OS |